Wychowanie dziecka z punktu widzenia wiedzy duchowej

sharp er-a285p

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i zaczynają się, znów wywracają i oczywiście w nieskończoność. Nieraz trudno sprawić je do ładu. Zaś wówczas nie wszystko. Dzieci to również wizytówki rodziców. Jak stworzyć, by nasze pociechy spędzały aktywnie czas, i przy obecnym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to tematy, które dotykają wszystkich rodziców. Pozyskujemy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w których dobrze miejsca zajmują spinki do włosów dla dzieci, chusteczki higieniczne, szczotki oraz nowe urządzenia pierwszej potrzeby. Ubrania na zmianę, ukryte w dowolnej torbie, to wyjaśnienia nie właśnie dla zdesperowanych. Projekt to przecież nie tylko wtedy spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często grają pierwsze skrzypce.

Jak łatwo o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie wszystka mama. Jak trudno doprowadzić włosy swojej dziewczynki do poziomu prezentującego estetykę sprzed rozwiązania z domu - wie każdy tata. Bez fachowych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zbierają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane ponownie w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, dlatego poza gumkami, grzebieniami, opaskami i odrobiną szczęścia, jednak warto pamiętać przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były mocne, a jednocześnie uczynione z dobrych materiałów. Twardy sztywny, kłujący w górę plastik nie tylko szybko zrobi w piaskownicy, ale sprawi, że niemowląt nie dopuszczą żadnego z rodziców do swoich włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do głowy pociechy, może przynajmniej wesprzeć w pewnym stopniu utrzymać ten temat prezencji.

Jeśli fryzura jest przekonana, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, a rodzic uzbrojony w wystarczające pokłady cierpliwości i energie - można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dostosować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Dobrze też wziąć pod uwagę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

A po powrocie można pociechę uczesać z druga.