Uszkodzenie glowki plemnika

Pary określające się na zwiększenie rodziny coraz częściej borykają się z problemem niepłodności. Dotyka ona także jedną, jak a kolejną stronę. U ludzi wśród czynników wywołujących niepłodność zawiera się: niedorozwój czy mała ruchliwość plemników, niska jakość nasienia, a także wszelkie urazy narządów płciowych.

Wbrew pozorom, u par starających się bezskutecznie o potomstwo, niepłodność jest po stronie męskiej w 40% przypadków. Jednak diagnostyka niepłodności u facetów jest bystrzejsza i mniej droga niż obok ich partnerek. W niniejszym planie należy przeprowadzić badanie jakości nasienia, opisujące parametry takie jak pH, upłynnienie, wielkość i lepkość, odsetek mocnych i ruchliwych plemników a ich liczebność w 1 ml i ogółem w spermie. Pod mikroskopem zbiera się budowę plemników. W poszczególnych przypadkach tworzy się dodatkowe badania – poziomu integralności błon oraz chromatyny plemników.

Jeżeli wszystkie parametry nasienia są prawidłowe, a potem dbania o ciążę nie przynoszą rezultatów, chwali się skupienie na czynniku niepłodności żeńskim. Przyczynami niepłodności u osób jest brak owulacji, brak drożności jajowodów, zespół wielotorbielowatych jajników i endometrioza. Co daleko, ryzyko niepłodności żeńskiej wzrasta wraz z wiekiem – płodność kobiet a przyjaciół zmniejsza się z dowolnym rokiem po przekroczeniu 32-33 roku życia. Do ostatniego wieku trzyma się trochę więcej na ostatnim jedynym poziomie. Jak wygląda diagnostyka braku płodności kobiet? Jest ona daleko delikatna niż męska, a co gorsza bywa również inwazyjna. Przede każdym cechuje się w głównych dniach cyklu stężenia hormonów płciowych we naturze: FSH i estradiol. Pokazują one o potencjalnej rezerwie jajnikowej. Następnie należy zrobić ginekologiczne badanie USG sprawdzające stan narządów rodnych. Kolejny ruch to zobaczenie drożności jajowodów inwazyjnie – służy ku temu histerosalpingografia. Jednocześnie pytanie to daje zgodzie na problem jamy macicy natomiast jej możliwych nieprawidłowości anatomicznych. Niekiedy orientuje się i osobę na histeroskopię.