Urzadzenie diagnostyczne magneti marelli

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to jeszcze dużo powszechne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klas układu optycznego ze dodatkowym współosiowym oświetleniem daje szansa dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można uzyskać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop także jego użycie

Kolposkop wykorzystuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a także pochwy i sromu w planie wykrycia zmian, jakie mogłyby mówić o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Liczy się, że dokładność diagnozy stworzonej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w relacje od jego kształcie.

Jak wygląda badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka leży na fotelu ginekologicznym. Na jednym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy wprowadzany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego widzi się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w odpowiednim powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie doświadczenia i odkrywanie go na indywidualnym ekranie, a też pisanie i wydawanie dla pacjentki, jak również do punktów przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.