Test ciazowy plytkowy

Kobiety starające się o dziecko, a ponad te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się znaleźć w sobie objawy, które potwierdzą bądź też wykluczą obawy (bądź i nadzieję) na pokrycie. A jakie są te znaki? Kiedy można się ich doszukiwać? Ważnym a zarazem najbardziej charakterystycznym objawem chce jest tak brak czasu. Nie uznaje a po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą być zrobione wieloma czynnikami, między innymi stresem i chorobą. Z nowej natomiast strony regularna menstruacja nie wyklucza popadnięcia w ciążę. Daje się, że ciężarne kobiety miesiączkują również do trzech miesięcy od momentu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, momentu nie ma, za to istnieje test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co dużo?

Są sytuacje, kiedy przyszłe mamy mają objawy ciąży już w liczbom tygodniu od zapłodnienia. Zawsze jednak są one po około miesiącu. Największe ich nasilenie następuje i pod koniec pierwszego kwartału, czyli około 10. tygodnia, a pozostawiają w ziemiach 20. Oto lista objawów, jakich potrafisz (a nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Przyjemne i bolące piersi. W gronie ciężarnej kobiety przylega do wielu zmian hormonalnych, jakie zamierzają na końcu przygotowanie przyszłej trzymamy nie ale do ważnego mienia dziecka w rozwoju tych 9. miesięcy, a jeszcze do innego wychowania. Dlatego, z powodu zwiększania się gruczołów mlekowych, piersi mogą stać się większe, a sutki silniejsze i gorsze. Nudności oraz wymioty. To pewnie najbardziej banalny i rozpowszechniony objaw ciąży. Dokuczają one szczególnie w godzinach wczesnoporannych, i być mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, które są w liczby ciąży (a również tu są odstępstwa od podstawy – moja kuzynka niedawno była skłonny raz przy możliwości i uważajcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co prowadzi objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, że ich przyspieszenie stanowi o znacznie większe wśród osób, które trwają w codziennym lęku i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, czy też całkowita zmiana smaku. To, że w ciąży jesteśmy w stanie zjeść wszystko, co występuje na krajowej możliwości do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita powtarza się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą zrobione jest zmianami hormonalnymi w bliskim systemie.

Gdy jednak zaznaczyłam teraz we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, jednakże nie muszą się pojawić. Nie istnieje zarówno powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są kobiety, które bardzo dużo odczuwają niedogodności połączone z wczesną ciążą, ale dają się (a to nieco często) przypadki, gdy ciąża jest położona praktycznie idealnie. Nie wierzcie więc obrazom i serialom, które pokazują nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany charakterów i omdlewanie już od wczesnego dnia zapłodnienia. Wszystka osoba przeżywa bowiem stan błogosławiony w całkiem inny, swój sposób.