Sztuczne zaplodnienie macior

Chęć założenia rodziny często ogranicza się nie ale z podjęciem uchwał o małżeństwie, tylko oraz z pasją mienia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w moc przykładach z drugich przyczyn przejawia się to niemożliwe i należy rozpocząć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest rzeczywiście wiele. Może to istnieć np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u kobiety albo stosunkowo niskie parametry męskiego nasienia. Czasem oraz, mimo wielu badań, składa się, że lekarze nie są w stanie wskazać przyczyny niepłodności oraz tym jednym zastosować dobrych form jej leczenia. Kiedy inne formy zapłodnienia zawiodą, pary kwalifikują się głównie na zapłodnienie sztuczne, czyli takie, które odbywa się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z tego rodzaju rozwiązania często to korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do własnego zapłodnienia. Technologia ta robi jeszcze wiele kontrowersji, tylko dla wielu par chcących mieć potomstwo jest oryginalnym rozwiązaniem.

Warto również wspomnieć, że określając się na taką formę należy zdecydować czy będziemy otrzymywać z nasienia naszego przyjaciela czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę pierwszą możliwość. Pierwsza randka u lekarze połączona jest ze szczegółową ankietą medyczną, na jej sprawdzania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie rozgrywało się wcześniej, należy również przynieść ze sobą wszą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a jeszcze zajmuje jej szereg nowych badań. I pan pragnie być zbadane nasienie, gra tym kupuje skierowanie do różnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań oraz wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często wykazują się potrzebne jeszcze inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie przechodzi się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Kolejny ruch to otrzymanie zarówno nasienia mężczyzny, jak również instytucji jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu pochodzą zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika stosuje się do ciała kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na badanie.