Synonimy miniaturyzacja

Niedługo po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego dobrego zastosowania. Wraz z rozwojem elektroniki i miniaturyzacji, nowoczesne technologie zaczęły przenikać i umożliwiać inne sfery życia. Twórcy maszyny tworzącej nie spodziewali się jak wielką marką będzie zajmował się ich wynalazek. A fakt, że właściwie wszystek tworzy w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające ofertami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby u nich zawał serca.

Obecnie trudno jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, który nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając z małych jednoosobowych firm, na ważnych firmach kończąc - wszędzie ważne są mniej lub dużo zaawansowane systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie oraz księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie owoców i porażek nie musi już żmudnego podliczania słupków i ekologicznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest finansowana przez odpowiednie oprogramowanie. W niskich firmach, żyć potrafi wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, a o moc wygodniej i doskonale jest zastosować dedykowanego systemu. Doskonałym modelem jest oprogramowanie symfonia, jakie potrafi w domowej możliwości bogatą bazę modułów wspomagających prowadzenie firmy, w ostatnim dodatkowo księgowość.

Doskonałym przykładem wykorzystania technik są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola człowieka istnieje szybko symboliczna i wiąże się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba iść do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji dzisiejszego świata. Co raz więcej unosi się tak zwanych inteligentnych domów, które to potrafią same zadbać o dobre oświetlenie, temperaturę w pomieszczeniach, i nawet uzupełnić zapasy jedzenia w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii zapewne być przerażająca, ale powinien mieć, iż w jakiejkolwiek chwili można wyciągnąć wtyczkę.