Strategia rozwoju firmy handlowej

Subiekt Ignacy Rzecki miał spisany wszystek własny biznes w kajecie. W współczesnym tymże, w jakim prowadził ewidencje sprzedaży. Przecież jego sklep nie miał jedynie owoców oraz produktów, co na przykład nieduża hurtowania motoryzacyjna, gdzie samych tarcz hamulcowych może żyć kilkadziesiąt rodzajów. Wpisywanie w notesie nie rozwiąże problemów tego biznesmena, szczególnie, jeżeli korzystamy z bardzo efektywnej techniki przechowywania, którą jest magazyn wysokiego składowania. Jak sobie pomóc w takiej rzeczy?

Z dopłatą przychodzi firma Comarch, jeden z najbogatszych twórców oprogramowania na Własnym rynku i udzielany przez niego wms program magazynowy. To unikatowe i daleko zaawansowane oprogramowanie typu erp, ułatwiające ewidencję przechowywanych dokumentów i owoców. Gromadzi się z dwóch modułów- Comarch WMS Zarządzanie i Comarch WMS Magazynier, które bezbłędnie ze sobą współpracują, i wraz mają świetne wyjście dla obsługi magazynu wysokiego składowania.

Pierwszy moduł stanowi bazę planu i zapewnia stworzenie cyfrowej wersji magazynu. Taka elektroniczna struktura, dokładnie odpowiada swojej rzeczywistej wersji, umożliwia miejsce dla jednych produktów, półek, a nawet środków transportu takich jak palety. Możemy tworzyć dyspozycje dla magazynierów, definiować wartości lekkich oraz ogromnych stanów, ustawiać miejsca dla jednych towarów. Drugi moduł, Comarch WMS Magazynier to przedłużenie ręki magazyniera. Daje szansa etapowania przyjęć i wydań, drukowania niezbędnych dokumentów a nawet etykiet. To właśnie dodatki, do głównego zadania, którym jest przekazywanie, przesuwanie, przyjmowanie i inwentaryzacja towarów. Moduł ten stosuje dyspozycje, wydawane przez pracodawcę, co upraszcza cały proces zarządzania magazynem.

WMS program magazynowy zapewnia pełną integralność z Comarch ERP, jednak ważne elementy obydwu systemów są rozdzielone. Taka współpraca, na poziomie dokumentów handlowych, a nie danych historycznych, umożliwia oddzielenie gospodarki magazynowej od operacji księgowych.