Sklep miesny puck

program crmOprogramowanie CRM dla firm | Systemy ERP | POLKAS

Prowadzenie biznesu mięsnego to styl prac wymagający specjalnej trosce o przechowywanie asortymentu, a zarazem szczególnego wyposażenia, ponieważ świeże ciało i wędliny łatwo mogą utracić swoje plusy smakowe oraz ulec zepsuciu.

Do pierwszego wyposażenia sklepu mięsnego należy lada chłodnicza, krajalnica, blok masarski z dobrym nożem oraz waga.
Lada chłodnicza zapewnia produktom długą świeżość, i dodatkowo eksponuje towar, by ładnie się sprzedawał. Powinna ona liczyć znaczący poziom, tak żebym wystawiony towar sprawiał wrażenie obfitości i szerokiego asortymentu, i dodatkowo szedł na łatwe zidentyfikowanie produktów, odczytanie ich definicji i ceny. Idealnym rozwiązaniem istnieje same podanie składu, nawet skróconego, danych produktów. Wędliny i nowoczesne mięso winnym być zestawione w specjalnych ladach lub wręcz z siebie oddzielone specjalną przegrodą. W akcje sklepów mięsnych wykorzystywane są również witryny chłodnicze, umożliwiające wystawienie produktów w perspektyw pionowej, np. zawieszenie pęt kiełbasy. Krajalnica umożliwia klientom zakup wędlin już pokrojonych, w wybranej przez siebie grubości plastrów, co w ostatnich czasach jest standardem.

Doskonałym pomysłem jest także wyposażenie sklepu mięsnego w maszynkę do prowadzenia mięsa, co i doceni wielu klientów, dla których skład mielonego ciała nie jest bez znaczenia. Waga winna być delikatna oraz być wyraźny wyświetlacz, tak żeby klient oraz mógł stwierdzić jego wskazanie.

Ważnym aspektem jest także zaplecze sklepu, na które łączą się zamrażarki i chłodnie ze stałą, niską temperaturą, gdzie przetrzymywane są zapasy. Niemożliwe jest bowiem jednoczesne wyeksponowanie całego posiadanego towaru. Kiedy w każdym sklepie detalicznym wskazane jest dodatkowo mienie kasy fiskalnej, w punkcie ewidencjonowania sprzedaży.
Wyposażenie sklepu mięsnego powinno być w wartość prostą konstrukcję zaś stanowić zrealizowane z materiałów łatwych do mycia, na których nie będą się rozwijać bakterie i zarazki, takich jak np. stal nierdzewna, szkło hartowane. Ważne są również małe koszty eksploatacji oraz bezawaryjność sprzętu – warto zainwestować w sprzęt dobrych jakości, gdyż długotrwała awaria może narazić właściciela sklepu na wysokie straty.