Seksoholicy blog

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, okazująca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zaangażowań i energii seksualnej, w jaki te potrzeby panują nad innymi, decydując o sensie życia". Ujawnia się na rozmaite sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z porady na będącą w dzisiejszych latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i uznania na różne zachowania seksualne problem zapewne stanowić bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się spośród tym faktem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doznań seksualnych - w przeciwnych odmianach i formach. Seksoholik toż nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w głowach wielu osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych zachowań jest stała chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to role mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest rodzajem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak środek i stres.

Do rozwoju choroby mogą dodać się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka stanowi niekorzystny nacisk na dalekie sfery bycia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą doprowadzić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Celem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak aby akt seksualny nie był wyłącznie kluczem do zaspokojenia atawistycznego popędu, lecz i zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.