Rodzaje rowerow cruiser

Rodzajów pojazdów jest cała masa-są rowery górskie, kolarskie, są też rowery BMX. Z pozoru rower BMX można pomylić z rowerem dla dzieci-nic bardziej mylnego, ewolucje tworzone przez specjalistów na BMXach potrafią stanowić skomplikowane, natomiast ich poznanie wymaga terminu i praktyki. W tym dokumencie skupię się dziś na tych rowerach.

 

http://erp.polkas.pl/sage-2-symfonia/

Pierwsze rowery tego rodzaju pojawiły się w latach 70-tych między innymi w ciepłej Kalifornii. Wtedy to grupa motocrossowych pasjonatów, jakich nie było pozostawać na potrzebny sprzęt przerobiła mały rower na przedmiot w trybie dzisiejszego BMXa. Początkowo traktowano go głównie jako sposób transportu do metody z okresem jednak zaczęto go brać w konkursach. Ówczesne tory różniły się od dzisiejszych brakiem band na zakrętach, były doskonale płaskie, a bramka startowa była w myśli długą gumową wstęgą. Potem na kursach pojawiły się hopki i przejazdy przez wodę. Hopki zaczęto i stosować do czynienia trików. W latach 80 popularność zyskały rowery górskie, lecz w latach 90 BMXy ponownie zaczęły być głównie kupowane. Zmianie uległy to materiały ludzie do instalacje tego roweru, żelazo zostało zastąpione przez aluminium tytan czy włókna węglowe. W połowie lat 90 rowery BMX przeżywały swoisty boom-powstawały nowe trendy, miejsca do drogi oraz instytucji interesujące się ich sztuką i pracą ubrań. Pojawiły się także nowe style jazdy takie jak half pipe czy flatland. Najogromniejszy dochód na podróż na rampie miał Matt “Condor” Hoffman. Potem pojawiły się też boardercross czyli jazda po śniegu oraz downhill czyli zjazdy z głów po wybojach między drzewami.

Myślę, że taka podróż na rowerze BMX stanowi mocno interesująca, co prawda w Polsce stanowi o znacznie mniej pól do drogi na nich niż na przypadek w Stopniach, ale z sezonem na pewno będzie dobro. Pierwszy krok-zakup roweru-oglądając różne rowery Kraków że żyć wartym miejscem gdzie osiągniesz swój pierwszy, wymarzony model.