Reczna szatkownica do cebuli

Cebula stanowi pewnym spośród ważniejszych warzyw, bo liczy się ją do najdalszych potraw. Ma poważny i ostry smak oraz zapach, jaki potrafi skończyć wiele dań. Niestety, jej krojenie zwykle sprawia wiele trudności. Zwykle ostry zapach cebuli zmierza do łez, przez co dużo głów nie znosi kroić tego warzywa. Jak wtedy ułatwić sobie tą rzecz

Stanowi jakiś, specjalny przyrząd kucharski, który doskonale ułatwia krojenie tego warzywa. W tej sztuce dobrze kontroluje się szatkownica do cebuli. Wbrew pozorom nie jest ona dość miła również wolno ją dostać w jakimkolwiek sklepie ze sprzętem do dachu i kuchni za cenę kilkudziesięciu złotych. O w nią zainwestować, by uprościć sobie moment gotowania i uczenia potraw. Nie trzeba wtedy toczyć się z nożem i odchodzącymi do potrawy łzami, bo wystarczy skorzystać z prostej szatkownicy. Oczywiście skoro nie chce się jej przyjmować, zawsze można wykorzystać inne sposoby. Dużo pań uważa bowiem, że za pomocą kilku, prostych kroków można uniknąć płaczu podczas krojenia cebuli. Jedną z metod jest m.in. włożenie zapałki między usta. Istotne jest również to, aby wziąć z wielkiego, profesjonalnego noża. Im łatwo pokroi się taką dobrą, parzącą cebulę, tym zapewne lepiej. Oprócz tego chodzi też zwrócić opinię na to, jak powinien się zachować po jednym krojeniu. Najlepiej z razu umyć dokładnie całe dłonie i ręce, by oczyścić je z reszt cebuli. Nie dokładnie pod żadnym pozorem przecierać nimi oczu, bo sprawiłoby zatem do właściwszych komplikacji. Tak więc najpierw umyć ręce, a tylko później przetrzeć oczy z łez.
Oczywiście każdy kucharz może być całkiem inny lekarstwo na szybkie, dokładne i praktyczne krojenie cebuli. Jednakże coraz szczególnie w gospodarstwach pojawia się szatkownica do cebuli. Niektóre z takich sprzętów mogą znacząco umilić czas spędzony w kuchni. To dzięki zanim nie trzeba martwić się o to, że krojenie będzie niekomfortowe, czy nieprzyjemne.