Porfiria genetica

Wszyscy wiemy historii i legendy o wampirach. Spotykamy się z nimi w moc produkcjach filmowych, w muzyce, książkach. Pojawiają się nie ale jako krwiożerce potwory z dalekimi kłami, lecz też jako jedyni wojownicy czy same świecący niczym diamenty nadludzie. Od lat ludzie próbowali dociec, skąd zachowały się historie o wampirach i co stanowiło genezą marzenia o takiej postaci. Oczywiście, mamy osobę tego, że prawdopodobnie wszystko otworzyło się wraz z powodem bycia Vlada Tepesa, który przetrwał do sprawie tylko jako Dracula. Nie niszczy to zawsze faktu, iż ten będący w XV wieku hospodar wołoski nie stanowił w żadnym wypadku powiązany z ważnym piciem krwi. Musiał to nastać w dziejach ludzkości pewien czynnik, zaś tym czynnikiem mogła być choroba genetyczna.

http://www.mikroskopy.pl/akcesoria

Porfiria, bo oczywiście o nich mowa, jest chorobą genetyczną powiązanymi z zaburzeniami hemoglobiny. Schorzenie zatem istnieje nieuleczalne, zapoznaje się między innymi nudnościami, bezsennością, wymiotami i dużą nadwrażliwością na przestrzeń, robiącą nie tylko do szybkiego ciemnienia skóry pod wpływem światła, a oraz do jej prawdziwych poparzeń. Choroba ta istnieje wyjątkowo eleganckim schorzeniem, dotyka tylko osobę na 75 tys. ludzi.
Objawy tej dolegliwości mogą dać o sobie znać we wczesnym dzieciństwie czy w momencie dojrzewania. Początkowe objawy nie idą na odpowiednie zdiagnozowanie choroby, ponieważ mogą myśleć na indywidualne, o moc mniej istotne schorzenie. Poza tym, tak jedno jak w moc nowych przypadkach, porfiria otwierają się u każdego przechodzącego w parę różny sposób. Przecież jest toż ciągle ciemnienie skóry i czułość na słońce, czerwona barwa moczu lub kału, przebarwienia zębów oraz paznokci. Zazwyczaj same mogą dość do tego problemy ze snem, nudności, bóle brzucha i wymioty. Mało tego, ostra porfiria może wywołać do niepokojów u chorującego, stanów depresyjnych, napadów duszności, halucynacji i siły, zaś w ekstremalnych przypadkach oraz do aktu samobójczego. Porfiria jest chorobą nieuleczalną, wprawdzie nie zmienia to faktu, że jej obrazy mogą zostać złagodzone przez odpowiedni dobór leków i, gdyby więc niezbędne, również hospitalizację.