Pompa tlokowa animacja

http://www.polkas.pl/Pl/oferta/elektryczne-szatkownice-do-warzyw/1/ rozdrabniacz do warzywElektryczne szatkownice, rozdrabniacze do warzyw i owoców Polkas Kraków

Pompa membranowa inaczej nazywana jest pompą wyporową. Znajduje swoje wykorzystanie między innymi w różnorakich instalacjach do przetłaczania niemal każdego medium. Jej roboczym organem jest syntetyczna lub gumowa membrana, która wspominana jest przy pomocy dźwigni.
Cechy charakterystyczne
Jej wadą widoczną jest zabieg przecieków, dzięki dlaczego jest wszechstronnie wykorzystywana do pompowania cieczy toksycznych oraz zanieczyszczonych. Jej skorzystanie używa się do oczyszczalni wody, przemysłu farbiarskiego, drukarskiego, lakierniczego, do transportu produktów spożywczych, w sektorze mechanicznym, ceramicznym, górniczym, budowlanym, włókienniczym, spożywczym, farmaceutycznym, papierniczym i chemicznym, a także przy transporcie chemikaliów.

Pompy membranowe zapewniają niezawodny, skuteczny i dobry transport wszystkiego rodzaju cieczy.
Pompy, które wpływają z użyciem pneumatyki wymagają dostawy sprzężonego powietrza. Stanowią one przynoszone sprężonym powietrzem. Ich wpływanie podejmuje się wraz z zasileniem sprężonym powietrzem za pomocą systemu dystrybucji kierującego powietrze na którąkolwiek z membran. Membrany zaś połączone są wspólną osią. Jedna membrana wykonująca posuw tłoczenia buduje w prywatną stronę drugą jaka w bieżącym etapie zasysa medium. Następnie ponownie cykl mówi się z odwróceniem zakresów działania.

Rodzaje pomp
Pompy membranowe proste są w różnych wykonaniach membran: NR (guma naturalna), NBR, EPDM, FKM (Viton), SANTOPREN. Rodzaje napędu pomp są następujące: pneumatyczny (sprężynowym powietrzem), silnik elektryczny, z napędem spalinowym, hydraulicznie.
Pompy membranowe zasilane sprężonym powietrzem dostępne są w przeciwnych wykonaniach materiałowych m.in. metalowe i z ciał sztucznych. Dają możliwość transportu mediów agresywnych chemicznie, ściernych, a i dużej gęstości. Na rynku istnieją pompy w wykonaniach sanitarnych (pompy spożywcze) oraz pompy z certyfikatem ATEX.