Pojemniki prozniowe szklane

http://erp.polkas.pl/comarch-erp-xl/comarch-erp-xl-praca-mobilna/

Choć pakowanie próżniowe najczęściej przypisywane jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to jeszcze częściej też klienci indywidualni poszukują urządzeń, które umożliwią im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i akcesoria do pakowania zaliczane są zarówno do ich potrzeb, pozwalając na opakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

Domowe narzędzie do pakowania próżniowego żywności może używać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania czy same stosuje pojemniki próżniowe zbudowane z plastiku. W przypadku pojemników najczęściej używane są specjalne pompki ręczne, które zezwalają na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i służą jego hermetyczne zamknięcie. Odpowiedni strategia działania można skorzystać do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Zawierają one najczęściej uniwersalny rozmiar, ponieważ można je traktować również do zamykania butelek z winem, jak a do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zamknięciu próżniowym wino może być noszone nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co najwyżej przez 2-3 dni.

Do domowego użytku mogą istnieć także dostosowane urządzenia typu multivac, zezwalające na przechowywanie żywności w specjalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej czas przechowywania - w relacje od typie produktu także od miejsca, gdzie będzie on pozostawiany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania rozciąga się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa albo herbata, żywność przetworzoną, ale także warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso prawdopodobnie być chowane w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z wykorzystaniem woreczków jest fakt, że nie dotyczą one sprzedaż wysokiej przestrzeni.