Oswietlenie awaryjne led w domu

oprawa gazZobacz naszą stronę www

Systemy oświetlenia awaryjnego są szczególnie kluczową działalność w przemyśle. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny posiadające dostępne części ruchome, w sukcesie nagłego braku oświetlenia mogą oni stać trwale okaleczeni, a nawet może stać zagrożone ich istnienie. W sezonie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do szerokich obrotów zakończą się dopiero po paru chwilach od przerwania wpływu prądu.

Chociażby w obecnych maszynach, gdzie zastosowano systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zatrzymanie niemal absolutnie nie jest szybkie. Aby zapobiec takim zdarzeniom należy używać systemy oświetlenia awaryjnego. Różnią się one na nowe typy, ale zadaniem wszystkiego z nich jest życie oświetlenia pomieszczeń przez konkretny czas po zaniku zasilania. Dzięki temu ludzie mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, i w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym sposobem oświetlenia awaryjnego, dobrego nie właśnie w przemyśle lecz ponadto w domach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w okresie normalnej pracy instalacji. W punkcie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na siłę z akumulatora. Do momentu wyczerpania się baterii światło jest włączone. System opraw jest nie pewne cechy, jakimi jest kierowanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, a czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Nowy sposób możliwy do wykorzystywania w sektorze liczy na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie są zainstalowane duże akumulatory i kształty sterujące. Można jeszcze użyć generatora, dzięki czemu nie tylko oświetlenie awaryjne będzie potrafiło robić wiele godzin, ale energię będzie ważna i dać do nowych urządzeń, na przykład komputerów czy niektórych maszyn.