Odkurzacz centralny venton 160

Systemy ogrzewania odkurzania, w przeciwieństwie do starych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w pobliżu odkurzanego miejsca. W starych odkurzaczach filtry nie są w bycie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, jakie uważają się w miejscu. Dodatkową zaletą systemów centralnego odkurzania istnieje także bardzo delikatna praca. Instalacja centralnego odkurzania istnieje przecież zdecydowanie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w struktury rurek i przewodów, jakie zostaną ukryte w ścianach, pod podłogą, i nawet nad sufitem.

System ogrzewania odkurzania tworzy się z niewielu elementów. Ważnym i najistotniejszym spośród nich stanowi jednostka centralna. Do niej uzupełnione są sztywne rury, które mówią do centrów ssących umieszczonych w ścianach. Końcówkę elastycznego węża nasuwa się do najszybszego gniazdka i dzięki temuż silna łatwo przystąpić do leczenia zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna pewno żyć modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Stanowi ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Zazwyczaj jest położona w wnętrzach gospodarczych, takich jak garaż czy piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej montuje się z silnika zaopatrzonego w turbinę, która wytwarza podciśnienie. Elementem składowym jest także separator zanieczyszczeń i pojemnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na prawdziwsze i delikatniejsze. Im świętszy tym powietrze będzie idealnie przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają rozmieszczone w bloku w centralnych pomieszczeniach. W domkach jednorodzinnych do dokładnego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy zaledwie jedno gniazdo ssące.