Obowiazek kasy fiskalnej 2012

Lista zawodów i prace, które zawierane są obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej, rozciąga się. Dostają się na niej i lekarze, i fryzjerzy, trafili także na nią mechanicy samochodowi. W ich przypadku wybór kasy fiskalnej stoi się ważnym zadaniem. Dlaczego? Bo z względu warunków istniejących w biznesach mechanicznych a ze względu na fakt, iż mechanik często musi pracować poza warsztatem, jego lada fiskalna musi robić korzystne warunki.

 

Ponieważ mechanik pragnie być kasę fiskalną, powinien wybrać takie urządzenie, jakie będzie mu tak wykonywać przez masa lat. Kasa dla mechanika powinna stanowić przede każdym daniem trwałym. Wiadomo, że na terenie sposobu nie zawsze jest idealna temperatura, oraz liczne pyły oraz płyny sprawiają, że delikatne sprzęty biurowe mogą się psuć za szybko. Solidność jest zatem ważną częścią, jaką powinno się wyróżniać urządzenie rejestrujące dla mechaników. Kasa fiskalna dla mechanika nie zapewne być za wielka. Dotyczy to przede wszystkim tych, którzy ułatwiają w niewielkich poprawkach na placu posesji klienta lub którzy dojeżdżają w mieszkanie, w jakim przybyło do awarii. A że wiele usterek można naprawić bez potrzebie odwiedzania warsztatu, mobilność tutaj jest wielce istotna. Przecież paragon trzeba wystawić-nawet jeśli drobna naprawa była znaczenie poza warsztatem. Kasy fiskalne przenośne dla instalatorów to związanie małej, miękkiej i silnej kasy z wielkimi możliwościami.  Wybierając kasę fiskalną do punktu samochodowego warto pamiętać więcej o klawiszach funkcyjnych. Umożliwiają one obsługę klienta. Warto i chcieć takie kasy, które stanowią dość duże klawisze. Dla mechanika, który przez dłuższy okres toczył się z sztuką w niezbyt ciepłym i praktycznym warsztacie wciskanie maleńkich klawiszy będzie przecież koszmarem. Im szybsze klawisze – tymże ogromniejsza wygoda.
Mechanik, podobnie jak wszelki inny podatnik zobowiązany do korzystania kasy fiskalnej, musi pamiętać o sporządzaniu raportów dobowych i miesięcznych, a przede wszystkim o składaniu przez 5 lat kopi paragonów z kasy. Kopie takie można albo drukować, albo archiwizować w sytuacji cyfrowej. Mechanik może to wybrać, czy chce kasę zezwalającą na druk kopi paragonów, czy przedstawi na takie urządzenie, które kopiuje i archiwizuje teksty w klas cyfrowej. Ze powodu na warunki występujące w punktach mechanicznych oraz delikatność papieru, korzystniejszym podejściem jest przyjmowanie z kas z elektroniczną kopią paragonów.