Nerwice u malych dzieci

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) były się częstym tematem w współczesnych czasach. Wynika zatem ze kolei naszego myślenia. Obecnie cali jesteśmy łatwo i często brakuje nam czasu na odpoczynek, wypoczynek i regenerację. Oraz kiedy rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Przeważnie są to bóle głowy, żołądka i serca. Może istnieć oraz brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, a nawet niewielkie objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się jedynie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sprawę spośród obecnego, iż ich reakcje ciała nie mają naprawdę sensu. Jednak trudno jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle składają się z różnymi fobiami. Chory boi się takich sytuacji, więc jego ciało reaguje wtedy w "dziwny" i nienaturalny sposób. Prowadzi temu błąd motywacji, tendencji do czynienia, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez ostatnie źli często zarzucają się na punkty ze snem, i nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najlepszą formą w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją własny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W przypadku zaburzeń nerwicowych najlepsze efekty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej ważna przerwać "błędne koło". Pacjent wraz z psychiatrą analizuje po kolei inne rzeczy z wszystkiego życia, podczas jakich zawierał objawy nerwicy. Dzięki temu obniża się jego stres i zły przygotowuje się z stałymi rzeczami. W wybranych przypadkach niezastąpione jest zarówno leczenie farmakologiczne. Jednak same leki zupełnie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w związaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre rezultaty.