Mity dotyczace ciazy

Większość osób z niecierpliwością wyczekuje momentu, kiedy będą potrafiły wraz ze bliskim partnerem powiększyć rodzinę o małego obywatela. Część kobiet spogląda ale z strachem na ten pewny okres ich zarabiania, pamiętając fakty i mity o ciąży, które słyszały przez całe własne działanie. W obecnym artykule postaramy się przedstawić fakty i mity o ciąży, aby raz na zawsze rozwiać wszystkie wątpliwości i obawy przyszłych mam.

Nie wieszaj firanek ani zasłon – PRAWDA. Chociaż idzie to zupełnie irracjonalnie, stanowi ostatnie reguła. Lekarze przyznają, że długie trzymanie rąk w głowie może sprawić nie właśnie do powstawania zaburzeń równowagi i trudnych upadków oraz omdleń, lecz oraz do naciągnięcia więzadeł, na których zawieszona jest macica, co mówić może do wielkich zagrożeń chce.
Nie obrazę się, bo dziecko będzie żałosne i marudne – PRAWDA. Hormony stresu, jakie w momencie chce są produkowane przez system kobiety, przenikają też do ciała dziecka. Dlatego w momencie ciąży trzeba starać się tymże szczególnie myśleć o swój nastrój, starać się nie denerwować i w granicę możliwości poddawać się domowym, relaksacyjnym zabiegom, takim kiedy na przykład czytanie ulubionej książki. Wtedy hormony szczęścia dadzą się te dziecku natomiast w kary będzie ono prostsze.
Nie miej łańcuszka, żeby dziecko nie owinęło się pępowiną – FAŁSZ. Zjawisko okręcenia się dziecka w pępowinę jest dostarczone wieloma czynnikami, między innymi ważną aktywnością nienarodzonego dziecka w łonie matki. Jednak noszenie biżuterii nie cierpi na ostatnie żadnego wpływu.
Nie wierz wyprawki przed urodzeniem – FAŁSZ. To tylko i wyłącznie zabobon, w dodatku bardzo skomplikowany, ponieważ zakupienie wszystkich niezbędnych produktów dla nowego mieszkańca będzie poważnym wsparciem dla innych rodziców, którzy zmęczeni porodem i ciekawostkami połączonymi z przyjęciem nowego członka rodziny mogą najzwyczajniej w świecie nie uważać na ostatnie czasu. Co daleko, bardzo istotne jest wypranie ubranek dziecka przed założeniem ich po raz pierwszy, aby substancje, którymi ciuszki są nasączone, nie spowodowały uczulenia wrażliwej skóry noworodka. Dlatego zakupienie wyprawki przed narodzinami potomka pewno stanowić całkiem postrzegane jako składnik niezbędny. Jedynym ograniczeniem może być jedynie nieznajomość płci dziecka.
Nie siadaj tyłem do punktu jazdy, bo dziecko ułoży się pośladkowo – FAŁSZ. To przesąd taki tenże, kiedy w wypadku łańcuszka na szyi w toku ciąży. Dziecko może ułożyć się pośladkowo w każdej chwili, bawet obecnie w sezonie porodu a więc bez uchwytnej przyczyny. Natomiast na pewno podstawą nie będzie lądowanie w samochodzie czy tramwaju tyłem do punkcie jazdy.