Martwe nienarodzone dziecko

Dla licznej większości ludzi, zwłaszcza dla kobiet młodych, zarządzanie kosztami jest najważniejszym wyzwaniem z jakim spotkało im się zmierzyć. To zupełnie proste – dostajemy naszą pierwszą w mieszkaniu wypłatę, która każe nam się astronomicznie wysoka. Jednak po kliku (czasem nawet po pewnym) wypadzie do sklepu wyraża się, że właśnie właściwie do celu miesiąca stało nam tak niewiele gotówki, iż w istocie po zapłaceniu rachunków nie będziemy w kształcie już na nic sobie pozwolić. Żyć może przytoczony przeze mnie przykład podzieli się bardzo przesadzony, ale przyznam się do czegoś – ja po swojej pierwszej wypłacie byłam dopiero w takiej formy. I już zapoznała się na czym polega efektywne zarządzania kosztami. Które są moje rady?

Spisuj wybory. Wówczas nie jest żadna tajemnica – są na świecie rzeczy ważne i ważniejsze. Ważne jest uzyskanie ciepłego swetra na zimę, ale ważniejsze jest opłacenie rachunku za ogrzewanie w pomieszczeniu. Ważne jest rozwiązanie wieczorem z przyjaciółmi na kolację, ale ważniejsze jest, aby następnego ranka było w lodówce śniadanie. Przypadki można mnożyć w nieskończoność, i towarzyszą one do tego, aby zrozumieć, które są priorytety w prowadzeniu swoim przychodem. Dobrym sposobem jest kopiowanie na stronie, na co w konkretnym miesiącu musimy koniecznie wydać pieniądze, przekalkulowanie, ile będziemy musieli podzielić na życie i transport i ustalenie pewnej ilości, którą potrzebujemy odłożyć na czarną godzinę. Bądź oszczędności. Tak jak budowała we wcześniejszym punkcie, bardzo istotnej jest potrafienie takiego dodatkowego kapitału. Na starcie nie potrzebują to istnieć astronomiczne kwoty, ale z doświadczenia wiem, że absolutnie jednak w momencie, w jakim zrobią mi się dodatkowe oszczędności i po miesiącu z wpłatami i komfortami wyszłam na zero, zdarzy się jakaś sytuacja losowa, która da, iż będę wymagała dodatkowej gotówki. I to podejmuje się płacz, zgrzytanie zębów i obietnice, że już nigdy więcej nie doprowadzę do ostatniego, aby odnaleźć się bez pieniędzy.

Co jednak, jeśli posiadamy większym kapitałem, chociaż nie wiemy, niczym go zainwestować? W takim wypadku nieodzowne jest śledzenie giełdy, przeglądanie ofert funkcji w bankach, lub taki marketingowiec, który podpowie nam, gdzie najlepiej ulokować gotówkę.