Lekarz weterynarii a kasa fiskalna 2015

Rok 2015 roku przyniósł zmiany dla lekarzy prowadzących działalność gospodarczą. Od 1 marca ubiegłego roku w mało każdych gabinetach pojawiły się kasy fiskalne elzab mini e. Lekarze płacący się z pacjentami zostali zobowiązani wszystkie przychody ewidencjonować za pomocą tego urządzenia. Mimo protestów środowisk medycznych rozporządzenie ministra w myśli kas fiskalnych zostało ustanowiono w życie.

http://www.polkas.pl/Pl/artykul/program_do_obslugi_sklepu_ktory_wybrac/

Podnoszono zarzut, że wizyty domowe będą niemożliwie, a emerytowani lekarze zwolnią z wykonywania kampanii, z powodu trudności z obsługą kasy. Zarzuty zaprezentowały się chybione. Sprzedawcy kas są w swojej możliwości zarówno małe, mobilne urządzenia, kiedy również wielkie przeznaczone dla gastronomii i handlu. Nie wolno i pogodzić się ze określeniem, że obsługa kasy jest trudna. Przykładem właśnie potrafią być usługi medyczne. Lekarz oferujący usługi ratujące życie, wystarczy, że na kwocie będzie korzystał zaprogramowane 2 lub 3 pozycje. Dodatkowym obowiązkiem jest tylko wydrukowanie raportu dobowego oraz miesięcznego. Ponadto raz na dwa lata pragnie być przeprowadzony przegląd kasy, przez uprawnionego do ostatniego serwisanta.

Według obowiązującego rozporządzenia Ministra Finansów nie tylko gabinety lekarskie zostały zobligowane do zapoznania kas fiskalnych, Do innych grup zawodowych posiadających te urządzenia od ubiegłego roku, bez względu na wysokość obrotów zaliczymy między innymi: - prawników, - księgowych, - mechaników samochodowych, - fryzjerów, - kosmetyczki.

Obowiązujące obecnie rozporządzenie traci moc 31 grudnia 2016 roku. Może w roku 2017 wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż oraz dający usługi na sprawa osób fizycznych nieprowadzących działalność gospodarczą. Jak myśli Ministerstwo Finansów stanowi obecne unikalny twórz na szarpaninę z czarną strefą w handlu i pomocach.

Poddaje się pytanie, czy w latach następnych też będzie bogata zastosować z pociechy na zakup kasy. Obecnie zawiera ona 700 zł. Może spośród niej użyć każda kobieta, jaka w okresie zainstalowała kasę oraz prawidłowo powiadomiła o tym urząd skarbowy. Urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o zwrot 700 zł. Lub będzie silna skorzystać z ostatniej ulgi w latach następnych, wyjaśni się jak Ministerstwo opublikuje nowe rozporządzenie.