Kasa fiskalna mobilna

Z kasami fiskalnymi znajdujemy się w jakimś sklepie lub supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie realizowana jest sprzedaż detaliczna. A z początku. Co obecne istnieje kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej też nazywane kasami piszącymi więc nic innego jak urządzenie elektroniczne, dzięki któremu możemy zarejestrować obrót i kwotę podatku dobrego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, które nie posiadają pamięci fiskalnej, a dane o zakupach widziane są w międzynarodowej zabezpieczonej pamięci.

Dziś w Polsce kasy są zaopatrzone w pamięć fiskalną o właściwościach OTP (One Time Programming), które znane są unikalnym numerem, w której na zakończenie doby sprzedaży zalecane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do tego wymienia się łączna kwota podatku i należności brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze powodu na budowę kasy rejestrujące wyróżnia się na prawdziwe kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, jakie są wykorzystywane w kieszeniach kwalifikują się również na dwa główne systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy oraz program aplikacyjny spotykają się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy towarów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od produktów natomiast pomocy));- systemy bazujące na komputerze (w współczesnej kasie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna posiada kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w obecnej kasie montowane są przy pomocy programu aplikacyjnego otwartego na komputerze, który dodatkowo steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma