Home Dom Jak sprawić, żeby dziecko bawiło się i wyglądało dobrze jednocześnie?

Jak sprawić, żeby dziecko bawiło się i wyglądało dobrze jednocześnie?

written by diana Maj 10, 2016

wtyczka 16a ex

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i podnoszą się, znów wywracają i tak w nieskończoność. Nieraz trudno doprowadzić je do ładu. A to nie wszystko. Dzieci to jednocześnie wizytówki rodziców. Jak sprawić, żeby nasze pociechy spędzały aktywnie czas, a przy tym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?


Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano – to problemy, które dotykają wszystkich rodziców. Kupujemy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w których najwięcej miejsca zajmują spinki do włosów dla dzieci, chusteczki higieniczne, szczotki i inne narzędzia pierwszej potrzeby. Ubrania na zmianę, ukryte w dodatkowej torbie, to rozwiązania nie tylko dla zdesperowanych. Wygląd to jednak nie tylko to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często grają pierwsze skrzypce.

Jak łatwo o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury – wie każda mama. Jak trudno doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed wyjścia z domu – wie każdy tata. Bez fachowych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zsuwają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane ponownie w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, dlatego poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, zawsze warto mieć przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były solidne, ale jednocześnie wykonane z dobrych materiałów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko skończy w piaskownicy, ale sprawi, że dzieci nie dopuszczą żadnego z rodziców do swoich włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do głowy pociechy, może przynajmniej pomóc w jakimś stopniu utrzymać ten element prezencji.

Jeśli fryzura jest gotowa, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, a rodzic uzbrojony w wystarczające pokłady cierpliwości i chęci – można wyruszać. Zależnie od tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dostosować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o:
– stabilność,
– wygodę,
– wygląd.
Dobrze też wziąć pod uwagę:
– szarpanie,
– bieganie,
– upadanie,
– pogubienie elementów.

A po powrocie można pociechę uczesać od nowa.

1 comment

1 comment

Jessica Lipiec 8, 2016 at 9:26 am

Ja rozumiem, że matki chcą stroić swoje dzieci różnymi ozdobnymi spinkami i gumkami, ale takie fryzury nie mają możliwości długo przetrwać podczas zabawy małych urwisów. Dodatkowo bardzo często drogocenne elementy ozdobne gubią się. Fryzura dla dziecka przede wszystkim musi być wygodna, nie ograniczająca swobody ruchu. 

Leave a Comment