Jak sprawic zeby dziecko bawilo sie i wygladalo dobrze jednoczesnie

wtyczka 16a exZobacz naszą stronę www

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i podnoszą się, znów wywracają i tak w nieskończoność. Nieraz trudno doprowadzić je do ładu. A to nie wszystko. Dzieci to jednocześnie wizytówki rodziców. Jak sprawić, żeby nasze pociechy spędzały aktywnie czas, a przy tym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?


Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano – to problemy, które dotykają wszystkich rodziców. Kupujemy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w których najwięcej miejsca zajmują spinki do włosów dla dzieci, chusteczki higieniczne, szczotki i inne narzędzia pierwszej potrzeby. Ubrania na zmianę, ukryte w dodatkowej torbie, to rozwiązania nie tylko dla zdesperowanych. Wygląd to jednak nie tylko to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często grają pierwsze skrzypce.

Jak łatwo o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury – wie każda mama. Jak trudno doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed wyjścia z domu – wie każdy tata. Bez fachowych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zsuwają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane ponownie w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, dlatego poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, zawsze warto mieć przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były solidne, ale jednocześnie wykonane z dobrych materiałów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko skończy w piaskownicy, ale sprawi, że dzieci nie dopuszczą żadnego z rodziców do swoich włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do głowy pociechy, może przynajmniej pomóc w jakimś stopniu utrzymać ten element prezencji.

Jeśli fryzura jest gotowa, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, a rodzic uzbrojony w wystarczające pokłady cierpliwości i chęci – można wyruszać. Zależnie od tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dostosować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o:
– stabilność,
– wygodę,
– wygląd.
Dobrze też wziąć pod uwagę:
– szarpanie,
– bieganie,
– upadanie,
– pogubienie elementów.

A po powrocie można pociechę uczesać od nowa.