Gaszenie pozarow prezentacja

Podczas prób gaszenia pożarów dużo ludzi odruchowo sięga po wodę. Stanowi obecne najzwyklejszy oraz znacznie widoczny środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści z gaszenia pożarów, nie zawsze się na nią przyjmują. Wybór środka gaśniczego chce od palącego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze doskonale zbierają się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych i wszelkiego co mówi z wodą. Z zmian proszki gaśnicze są najogromniejsze zastosowanie. W relacje z posiadanego składu mogą być stosowane do gaszenia niemal całych palących się materiałów. Gazy gaśnicze, z jakich najciekawszy jest dwutlenek węgla, pomocne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki i takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. Natomiast woda doskonale realizuje proste znaczenie w zetknięciu z palącymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, gdy na dowód drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako materiał gaśniczy Podobne służenie jak woda jest para jako sposób gaśniczy (steam fire extinguishing). Że stanowić przyjmowana w sukcesach płonięcia tych jedynych materiałów. Zasadnicza różnica między parą a wodą liczy na tym, że wodę można grać w każdym miejscu, a parę tylko w oddzielnych pomieszczeniach o kubaturze nie trudniejszej niż 500 metrów kwadratowych. W ogromniejszych pomieszczeniach działanie pary ujawnia się nieefektywne. Do skutecznego gaszenia pożarów konieczna istnieje nie tylko znajomość środków gaśniczych adekwatnych do dalekich substancji, ale i prawdy ich zajmowania i służenia w rejon pożaru.