Frezowanie cnc rydultowy

Głównym celem obróbki ubytkowej jest przekazywanie kształtu oraz wymiaru, a ponadto chropowatości innego sposobu materiałom metalowym za pomocą usuwania nadmiaru materiału, powszechnie nazywanego naddatkiem. Obecnie samą z niezwykle rozpowszechnionych form obróbki ubytkowej jest frezowanie cnc, które jest podawane w wielu przedsiębiorstwach.

Ogólnie obróbkę ubytkową możemy wydać na obróbkę skrawaniem oraz obróbkę erozyjną. Do obróbki skrawaniem możemy zaliczyć między innymi obróbkę wiórową. To właśnie do ostatniej rady możemy zaliczyć między innymi operację nazywaną frezowaniem. Warto wiedzieć, że podczas tej obróbki głownie narzędzie wykonuje ruch obrotowy. Ale w zależności od urządzenia, na jakim pracujemy, potrafi się zdarzyć, iż narzędzie może również wykonywać ruch posuwowy. A najczęściej widzi się, że to właśnie ruch posuwowy wykonuje przedmiot obrabiany. Warto pamiętać, że urządzenie, na jakim wykonujemy wspomnianą operację określane jest frezarką. Już na zbycie istnieje wiele sposobów frezarek. Możemy doliczyć do nich frezarki stołowe, a jeszcze frezarki wspornikowe, do których należą między innymi: frezarki wspornikowe pionowe i poziome, a też frezarki wspornikowe pionowe posiadające skrętną głowicę wrzecionową. Ponadto wyróżniamy również frezarki promieniowe oraz rewolwerowe, a dodatkowo nakiełczarki, kopiarki oraz frezarki specjalne.

grupa-wolff.eu biuro projektowe katowiceBiuro inżynierskie Kraków - Kontakt / GRUPA-WOLFF

Decydując się na obróbkę materiału metalowego należy przede każdym wybrać odpowiedni rodzaj obróbki ubytkowej. Stanowi toż niezwykle ważne, bo w relacje od struktury naszego artykuły powinniśmy wybrać odpowiednie parametry jego obróbki.