Ewidencja sprzedazy bezrachunkowej jak wypelnic

Bardzo silny wzrost technologii sprawił, iż dzisiejsze kasy fiskalne są wiele różnych funkcji, jakie nie tylko idą na ewidencjonowanie sprzedaży, ale i ułatwiają zarządzanie firmą, chociażby usprawniają obsługę klientów, skracają czas niezbędny na inwentaryzację, idą na dużą kontrolę pracy kasjera, jak i kontrolę zapasów magazynowych.

Kasy novitus cechuje wysoka funkcjonalność, posiadają one ponad współpracować z pełnym szeregiem urządzeń, możemy do nich podłączyć np. komputer, czytnik kodów kreskowych, czytnik kart magnetycznych oraz czytnik kart chipowych, terminal kart płatniczych, czy wagę elektroniczną. Jednym słowem, dzisiejsze kasy fiskalne należą do nieco bardziej niebezpiecznych urządzeń elektronicznych niż te sprzed paru laty a wynoszą tak złożoną konstrukcję.

Jakie mamy rodzaje kas fiskalnych? Zwykle kasy fiskalne dzielimy na dwie grupy – kasy Electronic Cash Register w projekcie ECR oraz kasy Electronic Point Of Sale- POS, zwane też kasami komputerowymi. Te dwa sposoby kas cechuje nieco inny zakres możliwości, który jest pochodną ich parametrów technicznych. Mówiąc jak łatwo, kasy ERC posiadają w związku do walut POS bardzo ograniczone możliwości rozbudowy i budów, a także przedstawiają się ograniczoną myślą i wgranym na określone oprogramowaniem. Istotna dla kas ERC pamięć RAM ma pojemność od 1 do 8 MG, a więc po paru latach użytkowania, nie posiada obecnie na niej ustawienia i praktycznie przydaje się do zmiany. Jest coraz jedna, interesująca różnica – aczkolwiek do kasy ERC jesteśmy możliwość podłączenia różnych urządzeń peryferyjnych, w obecnym jeszcze komputer, nie jest dodatkowe poprowadzenie sprzedaży z stanu programu komputerowego – do ostatniego pożądana jest nam obsługa kasjera.

Wśród kas typu ERC wyróżniamy: -kasy przenośne – o niskich poziomach również z niskim zakresem funkcji. Stanowią zatem dania przeznaczone między innymi dla tych klientów, którzy wykonują paragony, których treść się powtarza. -kasy jednostanowiskowe – potrafią trochę więcej, niż kasy mobilne, można do nich podłączyć chociażby wagę, komputer, a i czytnik kodów dodatkowo w ten rada trochę poprawić ich konfigurację. - kasy systemowe – są wyposażenie większych przedsiębiorstw, w jakich jest znacznie miejsc kasowych.

Kasy POS – są bardzo zaawansowaną technologicznie grupą urządzeń rejestrujących. Oczywiście należałoby je określić komputerami, które są dostosowane do ewidencjonowania obrotów, a dodatkowo realizacji kilku innych funkcji, które są związane z magazynowaniem towarów, a oraz ich sprzedażą.