Drukarka fiskalna elzab omega

Na skala rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 roku, każda kasa finansowa oraz drukarka fiskalna musi co dwa lata doświadczeń konieczny przegląd techniczny. Właściciel kasy fiskalnej, który nie zdoła dokończyć tej formie, zostaje ukarany. Pierwsza konsekwencja to zażądanie przez urząd skarbowy zwrotu ulgi oraz ustawowych odsetek które naliczane są z dnia popełnienia wykroczenia. Drugą karą jest mandat, który może wynieść nawet do 500 złotych. Warto wspomnieć, że za dotrzymanie terminu przeglądu odpowiedzialny jest użytkownik, to odpowiednio on musi myśleć o dacie kontroli.
Co idealnie sprawdza serwisant?

Cóż, nazwa “przegląd techniczny” w kontekście kas fiskalnych jest kilka mylący. Dlaczego? Ponieważ w trakcie kontroli sprawdzane są właśnie te składniki kasy, które gwarantują za ewidencjonowanie obrotów. Serwisant nie szuka usterek które mogą przychodzić na funkcjonalność całej kasy, zamiast tego składam się ale i jedynie na dużo wspomnianych częściach także ich podzespołach, których wadliwe działanie mogłoby tworzyć nacisk na złe wyliczanie należnego podatku.

elzab jotaElzab JOTA E - kasa fiskalna Polkas Kraków

Które są koszty przeglądu kasy fiskalnej?
Za przegląd całej kasy fiskalnej, wraz z jakąś częścią daje się zazwyczaj od 100 do 300 złotych.

Ile istnieje taki przegląd?
Przegląd przebywa w pracy około godziny, maksymalnie dwie godziny, chce zatem w decydującej mierze od serwisanta. Tak nie musimy zawozić naszej kasy do serwisu, zamiast tego możemy poprosić by osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie tej procedury przyjechały do naszej firmy, jest toż wprawdzie liczone jako dodatkowa usługa, przez co ponosimy dodatkowe opłaty. Warto przypomnieć, że do wykonania audytu jest uprawniony jedynie serwisant wpisany do książki serwisowej. Stanowi wtedy dane tym, że wszystkie utworzone przez serwisanta działanie powinno zostać napisane do książki serwisowej. Wpisy też muszą istnieć czytelne, potwierdzone podpisem pracownika firmy i ostemplowane jego pieczęcią.
Dbanie o tej procedurze jest niezwykle istotne, ponieważ koszta tego zdecydowania nie są ogromne, a moment przeprowadzenia przeglądu technicznego nie trwa długo.