Droga ewakuacyjna rysunki

Znak exit to określenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, jakie znajduje zastosowanie we wszystkich obiektach obiektach budowlanych, na które razem z obowiązującymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których wykonywa się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia uzyskuje się wszędzie tam, gdzie jesteśmy do pracowania z bogatszymi zbiorowiskami ludzi, tzn. w biznesach pracy, w urzędach, w obiektach kulturalno-rozrywkowych i sportowych, lub także w biznesach wielkopowierzchniowych. Do wyjścia oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne ruchy w strukturze strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej jest kluczowe miejsce w istoty ratowania zdrowia oraz trwania osób, które odnalazłyśmy się w stopniu zagrożenia, zwiększając nadzieję na szczęście ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który gwarantuje je w bezpośredni sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Stało ono stworzone z ciekawej folii samoprzylepnej z zagospodarowaniem doskonałej klasie kleju, co dostarcza mu ogromną stabilność i moc w uciążliwych warunkach lub z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na ścianie w budynku najczęściej nad drzwiami, stanowiącymi rozwiązanie z wnętrza lub budynku. Folia, z której wykonano oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego ma właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym świeci w nocy, umożliwiając sprawną ewakuację nawet w ciemnych warunkach połączonych z wyłączeniem prądu albo więcej z dobrym zadymieniem, które ogranicza widoczność.