Drinki tropikalne orzezwienie

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim przypadku doskonale zbierają się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy te kruszonego lodu. W internecie i pracach kucharskich można odnaleźć mnóstwo wzorów na świeże napoje tego sposobie. Tak można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, jednak o zapoznać się uczyć je temuż. Istnieje obecne nie tylko znacznie tańsze rozwiązanie, ale też zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają ogromną satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny czy znajomi, którzy spotkają z wizytą w wszelki upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, jest ostatni o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można osiągnąć o każdej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to temat wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedne z najtańszych owoców na placu. Otrzymany napój jest piękny, ważny i pożywny - wszak każdy gęsty koktajl można rozpatrywać jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym popularnym sposobem napoju stanowi ostatni o smaku truskawkowym. Najlepiej tworzyć go w czasie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i dostępne na dowolnym stoisku. Ciekawym podejściem jest związanie mleka, truskawek i bananów - ta szczególna forma będzie doskonałym doznaniem dla naszych kubków smakowych.

Oczywiście można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zrobiony z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! I że brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesie brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. A co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest gorzkie - mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pogląd na koktajl i gotowe materiały to ciągle nie wszystko. Trzeba pamiętać podobni sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z całej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbytu istnieje znacznie takich materiałów oraz o przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby dobrać taki, który doskonale spełni nasze życzenia i potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który przyda się nie jedynie do deserów owocowych, ale i na dowód do wykonywania mrożonej kawy.