Bezplodnosc po chemioterapii

Niepłodność u mężczyzn zrobiona jest przede wszystkim małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest kluczem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną ilością plemników (mniej niż 20 mln w 1 ml) czy ich zmniejszoną ruchliwością.

Pomysł na obecne obejmują m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste mienie z sauny, mała i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność spowodowana jest przez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w efektu przebytej infekcji czy urazu. Sprawia to bowiem czasem brakiem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na prace rozrodcze wpływać mogą i choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym krokiem w leczeniu męskiej niepłodności jest zmiana trybu życia. Pomoże na pewno aktywność finansowa i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na grupa nasienia pozytywnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, bogata w produkty i warzywa i wysyłanie do systemu witaminy I także C. Jeśli niepłodność jest efektem zaburzeń hormonalnych pacjentowi zalecane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zatrzymuje się w pewnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność że obejmować jeszcze podłoże genetyczne. Warto skorzystać to pod opiekę głównie w przypadku, gdy u partnerki przybyło do kilku poronień z urzędu. Często obniżenie płodności płynie z nieprawidłowości w chromosomach. Rzadziej istnieje zatem mutacja genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności prawdopodobnie istnieć również przebycie świnki. Ta choroba wieku dziecięcego u małych chłopców potrafi żyć niezwykle groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po osiągnięciu dojrzałości płciowej, może spotkać zapalny obrzęk jąder, które dawać może niepłodność. Równie groźne są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto wspomnieć również o Systemie Kallmana. Stanowi więc zaburzenie genetyczne, które oznacza się brakiem lub zanikiem powonienia, a czasem oraz opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U mężczyzn dotkniętych tym schorzeniem występują znacznie małe jądra, prącie i niski poziom testosteronu. Rokowania na leczenia maja pacjenci z poziomem jąder powyżej 2,5cm.