Badania lekarskie po 01 kwietnia 2015

Seksuolog - pierwsze spotkanie w jego gabinecie zazwyczaj wyraża się stresogennym wydarzeniem, lecz odkładanie decyzji o wizycie że tworzyć złe skutki. Wiele osób chorych na zaburzenia powiązane z byciem seksualnym odwleka w sezonie poradę u lekarze, częstokroć zwlekając spośród ostatnim nawet wiele lat. Niestety istnieje wówczas oczywiste rozwiązanie, bo nie dość, iż nie rozwiązuje problemu, obecne w smaku może wywołać eskalację dysfunkcji. W domenie seksuologii znajdują się zatem wszelkie aspekty związane z płciowością mężczyzny w sferze fizycznej, ale omawiana dziedzina porusza również sprawy dotyczące ludzkiej duszy i emocjonalności. Seksuolodzy w wspaniałym mieście (takim jak Kraków) są dostępni praktycznie od ręki, wystarczy tylko zasięgnąć języka w wyszukiwarce. Zaburzenia funkcji seksualnych, obiekcje odnośnie własnej orientacji czy tożsamości seksualnej lub zmagania związane spośród jej pomocą ze karty środowiska społecznego, to najnormalniejsze zmartwienia pacjentów zakładających się do seksuologa. Dyskomfort połączony z komplikacjami dotyczącymi życia prywatnego miewa diametralny pomysł na normalną egzystencję, dlatego nie wolno bagatelizować niepokojących nas objawów.

Pomimo wszechobecności seksu w mediach, większość ludzi nadal wstydzi się otwarcie prowadzić na elementy związane z inną seksualnością. Z ostatniego powodu mnóstwo osób przechodzi w milczeniu z początku licznych kłamstw, przeinaczeń, stereotypów oraz błędnych przekonań dotyczących seksu i płciowości. Spotkanie z seksuologiem objawia się więc okazją do zmierzenia się z polskimi najbardziej trudnymi problemami oraz gwarantuje ich nowatorskie rozwiązanie. Bez powodu na pierwszą specjalizację danego seksuologa (albo toż psychiatra, ginekolog lub internista) przed inicjacyjną wizytą trzeba zrobić się psychicznie do udzielenia szczegółowego wywiadu. Jego sensem jest prawdopodobnie najbardziej kompletne zrozumienie przez lekarza martwiącego nas zagadnienia, uwzględniając przy tym jakieś aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne. Rzetelny seksuolog powinien zadawać pytania dotyczące stanu zdrowia, samopoczucia psychicznego, przeszłych i teraźniejszych związków intymnych, orientacji seksualnej i identyfikacji płciowej, rozwoju seksualnego, punktu zdania na temat seksu oraz dotychczasowych wydarzeń w niniejszej sprawie.

Należy sobie uświadomić, że jak pacjent masz prawo żądać od seksuologa przestrzegania Twoich praw seksualnych, czyli spodziewać się ze strony lekarza: wyrozumiałości, życzliwego traktowania, kultury osobistej, bezstronności światopoglądowej, akceptacji głowie i tożsamości seksualnej, poszanowania granic intymności psychofizycznej oraz udzielenia zrozumiałych dla Ciebie informacji. Dalszym ciągiem diagnozy seksuologa następującym po wywiadzie będzie badanie somatyczne przygotowane przez specjalistę z powierzchnie pokrewnej (tj. ginekolog w sukcesu ślubnych bądź urolog w sukcesu mężczyzn), aczkolwiek możliwe istnieje również badanie psychologiczne, polegające na uzupełnieniu odpowiedniego kwestionariusza lub testu. Seksuolog może również zasugerować skierowanie do przeprowadzenia badań biochemicznych i hormonalnych krwi, czyli pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu albo progesteronu i estrogenu czy testosteronu. Musimy dać sobie sprawę, iż pragnienia seksualne należą do grupie potrzeb fizjologicznych, i ich spełnienie jest jednym z obowiązujących czynników nadającym życiu sens.